Najczęściej zadawane pytania

Gdzie mogę szukać pomocy?

Zależy, jakiego rodzaju pomocy potrzebujesz. Wiele informacji o grze znajdziesz klikając na link "Gra" i wybierając kategorię, której potrzebujesz.

Możesz też odwiedzić forum gry i zadać pytanie, na które odpowiedzi udzielą ci bardziej doświadczeni gracze.

Jeżeli nie uda ci się znaleźć odpowiedzi w tych miejscach, pamiętaj też o naszym Zespole supportu. Możesz się z nim skontaktować tutaj.

Czym są zasady gry?

W celu utrzymania w grze porządku i gry na zasadach fair play, istnieją reguły, których przestrzegać muszą wszyscy gracze. Możesz przejrzeć je tutaj.

Co to są Diamenty i jak mam je zdobyć?

Diamenty to waluta premium w grze Forge of Empires. Nie musisz jej kupować, by móc grać. Jednakże Diamenty pozwalają na zdobycie określonych korzyści, jak np. przyspieszenie postępu w drzewku technologii. Diamenty można zakupić za prawdziwe pieniądze lub też zdobyć je w niektórych zadaniach oraz jako wynik produkcji niektórych budynków.

Co dają motywacja i restauracja oraz jak długo utrzymuje się ich efekt?

Motywacja podwaja produkcję zaopatrzenia w budynku produkcyjnym lub produkcję monet w budynku mieszkalnym. Trwa do najbliższego zebrania produkcji. Restaurowanie z kolei podwaja ilość zadowolenia dostarczaną przez budynek kulturowy lub dekorację. Efekt trwa 12 godzin. Motywować lub restaurować konstrukcje innych graczy możesz raz na 24 godziny.

Zająłem prowincję z zapasem nieprzetworzonego surowca. Co teraz zrobić?

Nieprzetworzone surowce zwiększają produkcję określonego towaru o 400%, gdy jest produkowany w budynku towarowym. Znajdź odpowiedni budynek w menu budowy, postaw go w swoim mieście i korzystaj ze zwiększonej produkcji!

Czym są Punkty Rozwoju i jak je zdobyć?

Potrzebujesz Punktów Rozwoju, by przemierzać kolejne epoki. Aktualnie posiadaną liczbę widzisz na górze ekranu. Otrzymujesz 1 Punkt na godzinę, aż osiągniesz maksimum. Dodatkowe PR możesz zakupić przy użyciu monet lub Diamentów. Punkty Rozwoju mogą być używane do badania technologii, handlu poza gildią i rozbudowy Pereł Architektury.

Czy planujecie dodać do gry nowe epoki?

Tak, Forge of Empires jest ciągle rozwijane i regularnie dodawane są nowe elementy gry. Zwracaj uwagę na newsy, by szybko dowiadywać się o planowanych zmianach i nowych elementach dodawanych do gry.

Jak zdobywam punkty do rankingu ogólnego?

Punkty w rankingu ogólnym zdobywa się na trzy sposoby: stawiając nowe budynki, walcząc z graczami i wydając towary (w miejscach innych niż handel z innymi Graczami).

Moi ludzie są niezadowoleni. Co zrobić?

Zbuduj więcej dekoracji i budynków kulturowych. Zwiększają one zadowolenie w mieście.

Nie chcę, żeby podczas gry odtwarzana była muzyka. Czy mogę coś z tym zrobić?

Tak, na dole ekranu, po lewej stronie, znajdują się przyciski kontrolujące dźwięk i muzykę w grze.

Otrzymałem właśnie plan Perły Architektury. Co mam z nim zrobić?

Każdy plan jest częścią zestawu 9 planów potrzebnych do zbudowania Pereł Architektury. Gdy już skompletujesz cały zestaw, możesz rozpocząć konstrukcję Perły.

Jak brać udział w turniejach PvP w wieżach?

By mieć dostęp do turnieju PvP, musisz posiadać prowincję, w której znajduje się wieża. Od momentu jej podbicia, tocząc walki, automatycznie bierzesz udział w turnieju. To, w której wieży się znajdziesz, zależy od najwyższej epoki, z której posiadasz jednostki w twojej armii atakującej.

Czy mogę przechowywać swoje budynki w inwentarzu?

Budynki znalezione podczas specjalnych eventów będą magazynowane w inwentarzu - dopóki nie zdecydujesz się wybudować ich w mieście. Oprócz tego możesz użyć specjalnego przedmiotu "Przechowaj budynek", aby umieścić niektóre z budynków eventowych w magazynie.

Przedmiot ten można zdobyć podczas eventów, a także w niektórych ofertach Premium!

Moje zaopatrzenie, monety lub towary zostały splądrowane. Jak zapobiec temu w przyszłości?

Gdy produkcja skończy się, musisz zebrać wyprodukowane zaopatrzenie, monety lub towary. Jeśli tego nie zrobisz, gracz który najedzie cię i pokona twoje wojska, będzie mógł ukraść ci zakończoną produkcję.
Jest to szczególnie bolesne w przypadku towarów, których produkcja sporo kosztuje. Dlatego pamiętaj, aby mądrze planować czas produkcji i ustawić jego zakończenie na chwilę, gdy będziesz mieć możliwość zebrania wyprodukowanych dóbr.

Jak zdobywać plany Pereł Architektury?

Za każdym razem, gdy motywujesz lub restaurujesz budynek innego gracza, jest niewielka szansa, że uzyskasz plan. Szansę masz też plądrując budynek, choć jest ona wtedy nieco mniejsza. Możesz też otrzymywać plany jako nagrody w zadaniach, specjalnych eventach oraz kupując je za Diamenty. Nie zapominaj, że plany są gwarantowaną nagrodą za zajęcie dobrego miejsca w rozbudowie odpowiedniej Perły innego gracza.

Jak zdobywać medale?

Medale zdobywasz za wygrywanie turniejów PvP, za zaliczanie zadań oraz za pomoc przy rozbudowie Pereł Architektury innych osób. Możesz je również zdobyć przy pomocy budynków specjalnych: Pereł Architektury, Wież zwycięstwa, Studni życzeń.

Jak zwiększyć liczbę dostępnej ludności?

Populacja rośnie wraz z budową kolejnych budynków mieszkalnych.

Potrzebuję pewnych towarów w celu odblokowania technologii. Skąd je wziąć?

Jest kilka sposób na zdobycie potrzebnych towarów. Najprościej wybudować odpowiedni budynek towarowy i samodzielnie je wyprodukować. Możesz też dokonać wymiany handlowej z innymi graczami, płacąc towarami, których masz więcej niż potrzebujesz. Towary można także zakupić za Diamenty, lub ukraść je sąsiadom dokonując plądrowania.

Wybór świata

Witaj ponownie, .

Zaloguj się do jednego ze światów, na którym już grasz:
  Zagraj na nieodkrytym przez ciebie świecie

   Nie jesteś ?

   Wyloguj

   blaaah